Joomla atjauninājumi

Joomla atjauninājumi: detalizēts apraksts, video, dokumentācija un lejupielādes

Joomla 4.1 un 3.10.6: uzdevumu plānotājs un pieejamības pārbaudītājs

Joomla 4.1 un 3.10.6 - uzdevumu plānotājs un pieejamības pārbaudītājs

2022. gada februārī ir iznākusi jauna Joomla 4.1 versija ar uzdevumu plānotāju, pieejamības pārbaudītāju, labākām apakšveidnēm, labāku palīdzību un sintakses izcēlumiem redaktorā.

Joomla izceļ savas vērtības: vienkāršību un drošību vēl jaudīgākā atvērtā pirmkoda tīmekļa platformas versijā Joomla 4.1.

Joomla 4.1 tagad sniedz jaunas funkcijas autoriem, tīmekļa dizaineriem un paplašinājumu izstrādātājiem, tīmekļa aģentūrām un starptautiskajiem uzņēmumiem.

Jooma 4.1 galvenie jaunumi ir šādi:

Uzdevumu plānotājs

Vai Jūsu mājaslapā ir uzdevumi, kas jāveic atkal un atkal? Vai Jums ir uzdevumi tuvākā vai tālākā nākotnē, kurus nedrīkst aizmirst izdarīt? Tagad ar Jooma 4.1 to var automatizēt, izmantojot jauno uzdevumu plānotāju (task scheduler).

Jooma 4.1 paplašinājumi tagad varēs izmantot jaunās funkcijas - uzdevumu plānotāja priekšrocības, dodot Jums iespēju aprakstīt šos uzdevumus laicīgi un palaist tos automātiski un/vai regulāri. Pat ja jūsu mājaslapas serveris neatļauj cron uzdevumus, Joomla 4.1 ļauj gadījuma apmeklētājam aktivizēt šo uzdevumu izpildi fonā. Un, protams, Joomla paplašinājumu izstrādātāji varēs izmantot uzdevumu plānotāja priekšrocības, lai automatizētu savus paplašinājumus, paceļot savas lietojumprogrammas jaunā produktivitātes līmenī.

Jaunais uzdevumu plānotājs ir pieejams papildus esošajam darbplūsmu pārvaldniekam un tīmekļa pakalpojumiem, kas ieviesti Joomla 4.0. Šī unikālā kombinācija Joomla 4.1 satura vadības un automatizācijas sistēmai (SVAS/CMAS) piešķir milzīgu potenciālu.

Apakšveidnes jaunā kvalitātē

Tagad, atšķirībā no iepriekšējām Joomla versijām, šablonu modificēšana ir kļuvusi vienkāršāka, izmantojot apakšveidnes jaunā kvalitātē. Tagad ar vienu klikšķi var izveidot dažādus veidnes izskatus, mainot tikai nepieciešamās koda rindiņas. Tas tagad ir daudz vienkāršāk un efektīvāk. Agrāk veidņu daļu personalizēšana konkrētām lapām ietvēra vairākas tehniskas darbības, kuras tagad ir apvienotas vienā procesā.

Jooma 4.1 apakšveidne tagad darbojas tieši tāpat kā jebkura cita veidne, izņemot to, ka tā izmanto visu vecākveidnes kodu, PHP, CSS un JavaScript. Visvienkāršākajā gadījumā apakšveidne satur tikai vienu failu: templateDetails.xml, jo viss pārējais tiek mantots no vecāka veidnes. Tagad, izmantojot apakšveidni, var pielāgot koda labošanu vai papildus CSS un/vai JS un saglabāt vecākveidni tikpat tīru kā brīdī, kad tā tika uzstādīta uz Joomla sistēmas. Tas arī vienkāršo apkopi, ļaujot atjaunināt veidni, vienlaikus saglabājot visas veiktās izmaiņas.

Jooma 4.1 pakārtoto veidņu skaits, ko Jūs varat izveidot Joomla 4.1, nav ierobežots, tāpēc katrai no tām var būt atšķirīgs izkārtojums un stils.

Pieejamības pārbaudītājs

Jooa11y — Joomla pieejamības un kvalitātes nodrošināšanas rīks

Joomla vietnes pieejamība tiek veidota un testēta atbilstoši standartam WCAG 2.0 AA.

Katrs apmeklētājs, kas nevar pilnvērtīgi aplūkot un/vai izmantot Jūsu lapu, ir potenciāli zaudēts klients. Joomla 4.1 galvenā uzmanība tiek pievērsta pieejamībai, tāļauj izveidot visiem pieejamu saturu, izmantojot Jooa11y: tas vizuāli izceļ izplatītākās pieejamības un lietojamības problēmas. Ideāli piemērots aizņemtiem satura veidotājiem, Jooa11y identificē daudzas kļūdas un brīdinājumus, sniedzot palīdzību un padomus, kā tās novērst. Jooa11y izceļ satura veidošanas problēmas un norāda uz iespējamiem risinājumiem, kas ir balstīti iepriekšējā pieredzē.

Nekad nav bijis tik vienkārši izveidot pēc iespējas visiem pieejamu interneta vietni / mājaslapu.

 

Sintakses izcelšana

Dažreiz nepietiek ar “Tas, ko redzat, tas ir tas, ko jūs saņemat” (WYSIWYG) teksta redaktoru, un, veidojot saturu, ir jāpārslēdzas uz HTML koda skatu.

Tagad ar Joomla 4.1 visa koda sintakse, atšķirībā no iepriekšējām Joomla! versijām, ir izcelta iebūvētajā TinyMCE redaktorā. Tādējādi tiek būtiski atvieglota HTML un CSS koda caurskatāmība. Meklēšana un aizstāšana tagad arī ir iespējama tieši HTML koda skatā.

Iekļautā palīdzība

Sākot ar versiju Joomla 4.1 versiju, ir būtiski atjaunoti pieejamie palīdzības apraksti un ieviesta iespēja vajadzības gadījumā ieslēgt/izslēgt detalizētu palīdzību. Līdz šim šī funkcija bija pieejama tikai globālajiem konfigurācijas iestatījumiem, taču tagad to var paplašināt uz jebkuru tīmekļa vietnes / mājaslapas apgabalu. To var izmantot arī Joomla 4 paplašinājumu izstrādātāji.

Joomla 4.1 dokumentācija

Vairāk par Joomla 4.1 var izlasīt šeit.

Savukārt Joomla 3.10.6 ir kļūdu labojumu un drošības ielāpu apakšversija Joomla 3.10 versijai, kas kalpo kā tilts pārejai uz jauno Joomla 4.

Joomla 4.1 lejupielādes

Lejupielādēt Joomla 4.1 versiju var šeit.

ADETA atgādina, ka Joomla 3 tiks uzturēta līdz 2023. gada 17. augustam. Pēc tam Joomla 3 uzturēšana tiks pārtraukta un jebkuri labojumi un drošības ielāpi tiks izlaisti tikai Joomla 4 versijai.

Plānojiet pāreju uz Joomla 4 jau šodien, negaidiet pēdējo brīdi!

Lejupielādēt Joomla 3.10.6 versiju var šeit.

Šis raksts satur saites uz ārējiem resursiem, kas ar laiku vairs var nebūt pieejami!

SAGLABĀT
Sīkdatņu iestatījumi
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja neatļausiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Funkcionālās sīkdatnes, kas neuzkrāj privātus datus, bet tikai nodrošina lapas pareizu funkcionēšanu, ir atļautas vienmēr.
Atļaut visu
Aizliegt visu
Analytics
Rīki, ko izmanto datu analīzei, lai novērtētu vietnes efektivitāti un saprastu, kā tā darbojas
Google Analytics
Atļaut
Aizliegt