5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Novērtējums 5.00 (1 vērtējums)
Joomla!4 Alpha

Ņemot vērā klientu pieprasījumu un projektu aktualitāti, esam veikuši pētījumu, kura laikā salīdzinājuši šobrīd esošo Joomla! 3.8 pamatversiju un Joomla! 4 publiski pieejamo ALPHA2 testa versiju.

Uzstādīšana: Gan J!3 gan arī J!4 uzstādīšana notiek 3 soļos (lapas konfigurācija, DB konfigurācija, vispārīgie iestatījumi), taču J!4 būs draudzīgāks lietotāju interfeiss un vairāk parametru. 

Bootstrap: J!3 izmanto Bootstrap2, kas ir novecojis, savukārt J!4 izmantos jauno Bootstrap4, kas nozīmē ka viss notiek ātrāk un efektīvāk adaptējas konkrētām ierīcēm.

LESS un SASS: J!3 izmanto Bootstrap2 integrēto LESS (Leaner Style Sheets), savukārt J!4 - Bootstrap4 integrēto SASS (Sintactically Awesome Stylesheets).

PHP: J3! minimālā pieļaujamā PHP versija: 5.3+, savukārt J!4 - PHP 7, kas palielina gan ātrdarbību, gan arī drošību.

Adaptācija: J!3 adaptāciju ierīcēm nodrošina novecojušais Bootstrap2, savukārt J!4 adaptāciju konkrētām ierīcēm nodrošina Bootstrap4, līdz ar to tā ir efektīvāka. Bootstrap4 iespējas arī nodrošina realizēt projektus, kas primāri orientēti mobilām ierīcēm, atbilstoši mājaslapu attīstības tendencēm pasaulē.

Kods: J!4 kods ir gan tīrāks, gan arī daudz vairāk optimizēts, nekā J!3 kods. Daļēji tas ir arī saistīts ar J!4 minimāli nepieciešamo PHP versiju 7.

Drošība: Lai gan J!3 tiek uzskatīta par pietiekami drošu SVS (CMS) ar pietiekoši daudz integrētiem drošības risinājumiem, J!4 drošības līmenis ir papildināts ar jauniem risinājumiem, kass dod papildus iespējas.

Projektu paraugveidne (template): J!4 piedāvā tikai vienu, bet pilnīgi jaunu paraugveidni Cassiopea, kas speciāli izstrādāta izmantojot Bootstrap4 un SASS CSS. J!3 ir komplektēta ar divām paraugveidnēm - Beez un Protostar.

Administrācijas veidne: J!4 ir izveidota pilnīgi jauna administrācijas veidne ar izvēlni ekrāna kreisajā pusē (līdzīgi kā WordPress), izmantojot Bootstrap4 SASS CSS.

Mediju pārvaldnieks (Media Manager): J!4 mediju pārvaldnieks ir pilnībā atjaunots un tagad iekļauj arī tādas iespējas, kā

  • attēlu augšupielādi ar vilkšanu;
  • vairāku datņu vienlaicīga augšupielāde;
  • attēlu rediģēšana (pārsaukšana (rename), izgriešana (crop), izmēru maiņa (resize), pagriešana(rotate));
  • u.c.

 
Mootools: J!4 atšķirībā no J!3 vairs neuztur Mootools, lai izvairītos no konfliktiem kodā kā arī lai nodrošinātu augstāku veiktspēju.  

 

Aptuvenais laiks, kad varētu iznākt Joomla! 4:

Alpha2: (ir iznākusi, vairāk informācijas angliski - šeit: Joomla! 4 Alpha 1/2)
Beta: 2018. gada 3. kvartāls
RC: 2018. gada 3. kvartāls
FINAL: 2018. gada 4. kvartāls

Šis raksts satur saites uz ārējiem resursiem, kas ar laiku vairs var nebūt pieejami!

Sazināties ar mums

Uzsāc sava projekta virzību jau šodien!

Aizpildi zemāk esošo kontaktu formu - pāris teikumos izstāsti prasības. Mēs sazināsimies ar Tevi vienas darba dienas laikā vai ātrāk.

0/1000

ADETA.LV is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.

ADETA SIA © 2007-2020, Visas tiesības rezervētas.